Logotyp jednostki organizacyjnej

Przedszkole Publiczne nr 10 im. Przyjaciół Bajek DisneyaStrona pełni funkcję BIP

18 LUT 2020

Międzynarodowy Dzień Kota

Dnia 17 lutego 2020 roku obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Kota. W tym dniu zajęcia w każdej grupie rozpoczęły się od zapoznania dzieci z kocimi ciekawostkami i nie tylko, była mowa o tym, czym karmić kota, jak dbać o kota, kocie zwyczaje, kocie rekordy, koci słownik. Dzieci ze starszych grup wzięły również udział w czytaniu na dywanie i miały okazję wysłuchać bajki czytanej przez Panią Jarkę ,,Kot w butach"
Przedszkolaki w tym dniu uczestniczyły w różnorodnych „kocich zabawach”: malowały czworonogi, lepiły z plasteliny, śpiewały piosenki, naśladowały kociaki, pokonywały tor przeszkód, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka. Głównym celem obchodów tego święta w przedszkolu jest uwrażliwienie dzieci na problem bezdomnych i głodujących kotów, które nieraz wiodą bardzo ciężkie życie i tym samym zawsze przekazujemy naszym przedszkolakom, iż jeśli ktoś decyduje się mieć zwierzątko w domu np. kotka to musi o niego dbać.

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

• Podmiot udostępniający informację:
  • Pierwsza publikacja:
  • Aktualizacja publikacji: